Wizerunek ucznia

WIZERUNEK UCZNIA

Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II

w Zakopanem

Pragniemy, aby nasi uczniowie identyfikowali się z dobrym imieniem szkoły, wartościami katolickimi oraz dbali o jej wizerunek.  Wyrazem tego jest również jednolity strój szkolny, który obowiązuje uczniów podczas wszystkich uroczystości, jak również w życiu codziennym szkoły.  Zależy nam na uświadomieniu uczniom, że szkoła to miejsce zdobywania wiedzy oraz uczenia się zasad funkcjonowania w społeczeństwie, poprzez dostosowanie stroju do miejsca
w zależności, czy dotyczy ono nauki, pracy czy odpoczynku. Strój szkolny składa się z
:

  1. Strój codzienny:
Dziewczęta Chłopcy

Koszulka polo w kolorze białym z logo szkoły (rękaw długi i krótki), spódnica w kolorze czarnym lub granatowym ( nie krótsza niż 10cm nad kolanem) ewentualnie spodnie materiałowe lub sztruksowe o klasycznym kroju) w kolorze czarnym lub granatowym, sweter granatowy z logo szkoły, buty zamienne po szkole z białą podeszwą.

Koszulka polo w kolorze białym z logo szkoły (rekaw długi i krótki), spodnie materiałowe lub sztruksowe w kolorze czarnym lub granatowym, mogą być dżinsy (klasyczny krój) w kolorze granatowym, sweter z logo szkoły, buty zamienne po szkole z białą podeszwą.

      2. Strój galowy:

Dziewczęta Chłopcy

Biała bluzka z kołnierzykiem, żakiet w kolorze granatowym z logo szkoły, krawatka w kolorze bordo, spódnica czarna lub granatowa, mogą być spodnie materiałowe, czarne lub granatowe, czarne pantofle (obuwie powinno harmonizować z resztą stroju, nie może być sportowe).

Biała koszula z kołnierzykiem, krawat w kolorze bordo, marynarka w kolorze granatowym z logo szkoły, spodnie materiałowe, czarne lub granatowe, czarne pantofle (obuwie powinno harmonizować z resztą stroju, nie może być sportowe).